Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΠΣΗ (10/1/2024 19:04)

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος οι Μικτές ΕΠΣΗ φιλοξένησαν τις Μικτές Λασιθίου στο γήπεδο ΠΟΑ.

Η Μικτή Κ14 επικράτησε με 8-0 ενώ η Μικτή Κ16 νίκησε 4-0 στο παιχνίδι που ακολούθησε.

Για την Μικτή Κ14 το σκορ άνοιξε στο 7’ ο Πατραμάνης. Ακολούθησαν στο 1ο ημίχρονο τα γκολ των Παπαφραγκάκη (17’), Πλαϊτη (20’) και Λέσι (35’) ενώ στο β’ ημίχρονο σκόραραν οι Πλαϊτης (58’), Πατραμάνης (68’), Παπαδάκης Ι. (72’) και Παναγιωτάκης (75’).

MIKTH K14 EΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Βασίλης Κασσαπάκης): Κάββαλος, Κογκάκης, Κλάδος, Πλαΐτης, Γιωργομιχελάκης (41’ Γεωργακόπουλος), Πατεράκης, Παπαφραγκάκης (41’ Σαρόγλου), Λέσι (54’ Παπαδάκης Ι.), Πατραμάνης, Υζάι (30’ λ.τ. Παπαδάκης Μ.), Μπουλούκας (70’ Παναγιωτάκης)

ΜΙΚΤΗ Κ14 ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Τζιράκης, Λούσκα, Παπαδάκης, Συλιβέστρος, Νικολακόπουλος (54’ Αϊλαμάκης), Βάρδας, Χουλιάρας, Κοκολάκης, Σκοκάκης, Σωτηριάδης (61’ Τζιράκης), Παπαδάκης Εμμ.

Η Μικτή Κ16

Στο παιχνίδι που ακολούθησε για τις Μικτές Κ16, το Λασίθι προσπάθησε να φανεί ανταγωνιστικό στα πρώτα λεπτά όμως γρήγορα το Ηράκλειο επέβαλλε πλήρως το ρυθμό του και καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι με πρωταγωνιστή τον Βασίλη Κωστάκη.

Ο νεαρός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό αλλά δεν σταμάτησε εκεί αφού δύο λεπτά αργότερα διπλασίασε τα γκολ της Μικτής ΕΠΣΗ αλλά και τα δικά του. Ο Κωστάκης ήταν σε εξαιρετική ημέρα και το επιβεβαίωσε με το χατ-τρικ που σημείωσε στο 34ο λεπτό μετά από ωραία ενέργεια.

Το Ηράκλειο είχε κι άλλες ευκαιρίες χωρίς να κινδυνεύει από το Λασίθι και το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 75’ με σουτ του Ψαρολογάκη, που είχε περάσει στο παιχνίδι ως αλλαγή.

MIKTH K16 EΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Βασίλης Μπαστάκης): Φώσκολος, Μενεγάτος (79′ Τριανταφύλλου), Τσέρος (72′ Ντελής), Βγόντζας, Αδαμάκης (46′ Κάββαλος), Ζουραράκης, Καλογιαννάκης Στ., Καλογιαννάκης Φ., Κουντούρης (72′ Ψαρογολάκης), Μαυρογιάννης Ε., Κωστάκης (72′ Μαυρογιάννης Α.).

ΜΙΚΤΗ Κ16 ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ (Γιώργος Σταυρακάκης): Οικονομάκης, Τζιρής, Ξωμεριτάκης, Χαλκιαδάκης, Χρυσοφάκης, Μαγούλης (62′ Μαρινάκης), Βάρδας, Χριστοδουλάκης (68′ Τουτουδάκης), Μπαχλιτζανάκης, Ψαθάκης (78′ Κεβάνι), Ντεντγκιονάι (46′ Ντόι).

Στα άλλα παιχνίδια που έγιναν στην Κρήτη, στις Μικτές Κ14 είχαμε Χανιά-Ρέθυμνο 0-2 και σε επίπεδο Κ16 Χανιά-Ρέθυμνο 5-0, ενώ την επόμενη Τετάρτη 17 Ιανουαρίου θα παίξουν Ρέθυμνο-Ηράκλειο στο γηπ. Μισιρίων και Λασίθι-Χανιά στο γηπ. Ιεράπετρας.