diakriton

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΔΡΑΜΑΤΙΚΟΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΤΗ Κ15 ΕΠΣΗ (28/5/2022 19:43)

Την πικρή γεύση του αποκλεισμού γνώρισε στο γήπεδο της Επισκοπής στο Ρέθυμνο η Μικτή Κ15 του Ηρακλείου, με την Μικτή Χανίων να παίρνει μέσω της διαδικασίας των πέναλτι την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Το Ηράκλειο ήταν εξαιρετικό στο α’ ημίχρονο και με δύο γκολ του Ζανή Τσαγκαράκη προηγήθηκε 2-0 ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για να αυξήσει το προβάδισμά του.

Στο β’ ημίχρονο η Μικτή Χανίων μείωσε γρήγορα με τον Σεληνιωτάκη, σε μια φάση όπου ο βοηθός διαιτητής υπέδειξε οφσάιντ όμως ο διαιτητής κ. Σταυρουλάκης κατακύρωσε το γκολ, με τις διαμαρτυρίες από πλευράς Ηρακλείου να είναι έντονες. Ο σκόρερ των Χανίων αποβλήθηκε στους πανηγυρισμούς.

Στην επόμενη φάση ο Πιτοπουλάκης ισοφάρισε 2-2 για τα Χανιά.

Στη συνέχεια του β’ μέρους η Μικτή Ηρακλείου δημιούργησε σημαντικές φάσης με Τσαγκαράκη, Βιδάκη και Ντουλάκη αλλά το 2-2 παρέμεινε και η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι. Εκεί ο τερματοφύλακας των Χανίων, Πρωτοπαπαδάκης, με τρεις αποκρούσεις και ευστοχώντας στο κρίσιμο τελευταίο πέναλτι, χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του, με το σκορ στα πέναλτι να είναι 7-6.

ΕΠΣ Χανίων: Πρωτοπαπαδάκης, Μαρκουλάκης, Λυβιάκης, Μαρινάκης, Γκιέργκι, Μαρινάκης, Αθανασάκης, Πιτοπουλάκης (65′ Αδαμάκης), Λαγογιάννης, Σεληνιωτάκης, Δασκαλόπουλος

ΕΠΣ Ηρακλείου: Μπουστζιόκα, Λυρώνης (80′ Ντουλάκης), Κουμάκης (57′ Παπαδάκης), Φαΐτάκης, Βγόντζας, Παναγιωτάκης, Καλλέργης (57′ Βιδάκης), Χαΐντίνι (64′ Χότζα), Βαρδάκης (64′ Μαυρογιαννάκης) , Κωνσταντόπουλος, Τσαγκαράκης