DP Studies
diakriton

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ «16» ΜΕ ΟΚΤΩ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΤΗ Κ12 ΕΠΣΗ, 8-1 ΤΟ ΛΑΣΙΘΙ! (22/1/2020 16:45)

Την πρόκρισή τους στους «16» του Πανελληνίου πρωταθλήματος εξασφάλισε η Μικτή Κ12 ΕΠΣΗ, επικρατώντας σήμερα στο γήπεδο του ΠΟΑ με 8-1 του Λασιθίου ενώ θέλει ακόμα μία νίκη στα δύο παιχνίδια που απομένουν για να πάρει και το πρωτάθλημα Κρήτης!

Το συγκρότημα του Αντώνη Μανιδάκη παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 8’, με τον Ντρέιλι να κάνει το 0-1 με απευθείας φάουλ, στη συνέχεια επέβαλλε πλήρως το ρυθμό του, έκλεισε το α’ ημίχρονο με 5-1 και έβαλε άλλα τρία γκολ στο δεύτερο 30λεπτο για το τελικό 8-1. Είναι χαρακτηριστικό ότι η Μικτή Κ12 ΕΠΣΗ είχε οκτώ διαφορετικούς σκόρερ, δείχνοντας τον πλουραλισμό της στην επίθεση!

Ο Ακουμιανάκης στο 12’ μετά από ενέργεια του Πετούση ισοφάρισε 1-1 και γρήγορα έκανε και το 2-1 ο Σμαραγδάκης. Με γκολ του Πετούση έγινε το 3-1, ακολούθησε το 4-1 με σκόρερ τον Σταματάκη και στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου είδε δίχτυα και ο Λυγεράκης για το 5-1. Στο β’ ημίχρονο σκόραραν ο Βαρδάκης στο 36’, ο Ασμαργιανάκης στο 52’ και ο Λαγουδάκης στο 54’ επισφραγίζοντας την εξαιρετική εικόνα για την Μικτή Κ12 του Ηρακλείου.

Μικτή ΕΠΣΗ Κ12: Λούρος (31'Αλεξανδράκης), Πάγια (38' Κλάδος), Λέιβις, Λυγεράκης (38' Κοσόγλου), Ακουμιανάκης, Λαγουδάκης, Πετούσης (40' Ασμαργιανάκης), Σταματάκης (31' Βαρδάκης), Σμαραγδάκης (40' Αδαμάκης)

Μικτή ΕΠΣΛ Κ12: Τοπούζι, Αναγνωστόπουλος, Κράστα, Πάγκαλος Χ., Οικονομάκης, Μαγούλης, Χριστοδουλάκης, Σκουλάς, Αποθηκιανάκης. Έπαιξαν και οι: Πάγκαλος Μ., Τσαλλέκου, Παρασκάκης, Δασκαλάκης Ι., Χαλκιαδάκης Μ.