fifty
coffee island

Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:

Ανακοίνωση

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΙΚΤΕΣ Κ12 ΚΑΙ Κ14 ΕΠΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΙΚΟΛΑΟ (11/12/2019 18:28)

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα για τις Μικτές Ομάδες Κ12 και Κ14 ΕΠΣΗ, στις πρώτες φετινές τους αναμετρήσεις, που τις βρήκαν να πανηγυρίζουν στο στάδιο του Αγίου Νικολάου ως φιλοξενούμενες της ΕΠΣ Λασιθίου.

Η Μικτή Κ12 του Ηρακλείου (γεν. 2008-09) επικράτησε με το ευρύ 0-7 ενώ με σκορ 0-2 ήταν η επικράτηση για την Μικτή Κ14 (γεν. 2006-07). Επίσης οι Μικτές Ομάδες της ΕΠΣΗ έστειλαν μήνυμα για στήριξη στο Χαμόγελο του Παιδιού, προβάλλοντας τον οργανισμό στις επίσημες εμφανίσεις τους και σε όλο το ενδυματολογικό τους υλικό.

Κ12 Λασίθι-Ηράκλειο 0-7

Πρώτο χρονικά παιχνίδι ήταν αυτό των ομάδων Κ12 που έπαιξαν 9Χ9 σε ειδικά διαμορφωμένο αγωνιστικό χώρο μικρότερων διαστάσεων.

Στο 3ο λεπτό ο Σταματάκης πέτυχε το 0-1 και δύο λεπτά αργότερα ο Γαλανός το 0-2. Στο 10ο λεπτό με φάουλ ο Πετούσης σημείωσε το 0-3 και στο ημίωρο έγινε το 0-4 από γύρισμα του  Γαλανού και αυτογκολ. Στο 40΄ πέτυχε  το 0-5 για το Ηράκλειο ο Κωστάκης και στο 47΄το 0-6 ο ίδιος παίκτης. Το σκορ έκλεισε στο 51ο λεπτό ο Κλάδος  για το τελικό 0-7...

Η σύνθεση της Μικτής Κ12 ΕΠΣΗ ήταν: Κουκουριτάκης, Πάγια, Μενεγάτος, Λυγεράκης, Λαγουδάκης, Μαυρογιάννης, Πετούσης, Γαλανος, Σταματάκης. Έπαιξαν και οι: Ακουμιανάκης, Κωστάκης, Κόσογλου, Ασμαργιανάκης, Κλάδος, Λούρος.

Κ14 Λασίθι-Ηράκλειο 1-2

Στο παιχνίδι που ακολούθησε, η ομάδα Κ14 πήρε μια δύσκολη νίκη με 1-2 στο στάδιο του Αγίου Νικολάου.  Στο 22’ έκανε το 0-1 με απευθείας φάουλ ο Νίκος Βασιλάκης ενώ πολλές ευκαιρίες κυρίως με Πάπα και Κουτσουπιά είχε η ομάδα του Γιάννη Χατζησεβαστού, που δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου σε αυτό το διάστημα. Στο β’ ημίχρονο, το Λασίθι σε μία αντεπίθεση με τον Φραγκιαδάκη στο 40’ ισοφάρισε 1-1 και πήρε την ψυχολογία αλλά το Ηράκλειο ήταν τελικά αυτό που πήρε τη νίκη με γκολ με σουτ του Χρονάκη στο 50ο λεπτό. Επόμενο παιχνίδι για το Ηράκλειο είναι την προσεχή Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου με αντίπαλο το Ρέθυμνο στο γήπεδο ΠΟΑ.

Η σύνθεση της Μικτής Κ14 ΕΠΣΗ ήταν: Παπαδάκης, Μαυροειδής (65' Καραντινός), Ρολάκης, Περάκης, Βασιλάκης (42' Κατσαβούνης), Κουτσουπιάς, Νοικοκυρακης, Κώττας (42' Καρπαθάκης), Γκιαουράκης (53' Ντουράκης), Πάπα (53' Αδαμάκης), Γκούντελος (42' Χρονάκης)